Zmarszczki – przyczyny powstawania zmarszczek o których nie wiedziałaś

Zmarszczki są to pierwsze oznaki starzenia. Pojawiają się na skutek osłabienia włókien kolagenowych i elastyny, które tworzą “rusztowanie naszej skóry”. Ich jędrność pozwala na utrzymanie zdrowej i gładkiej skóry

Zmarszczki pojawiają się w różnym wieku, a zależy to od rodzaju skóry i jej pielęgnacji. Czasami możemy zauważyć już w wieku 20 lat.
Najbardziej narażona na szybkie pojawienie się zmarszczek jest skóra sucha. Powinniśmy ją nawilżać kremami przeznaczonymi dla skóry suchej. Najczęściej widoczne są zmarszczki na czole i w okolicy oczu.

Pewnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy typy zmarszczek którym możemy “postawić się”!


Rodzaje zmarszczek:
senne – są to zmarszczki, które powstają, kiedy śpimy. Zależne to jest od pozycji w której nasze ciało leży. Często wstajemy z “odbitą poduszką na twarzy” – od tego zaczynają się zmarszczki. Nasze ulubione pozycje podczas snu, czasami źle wpływają na naszą skórę. A my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

przyczyny powstawania zmarszczek. Zmarszczki mimiczne.

mimiczne – jak sama nazwa mówi, powstają podczas ruchów twarzy. Ciężko się niektórych z nich się oduczyć, ale to jest najlepszy sposób by nie pogłębiać ich.
Popularnym sposobem walki ze zmarszczkami mimicznymi jest wypełnienie niechcianej pogłębionej zmarszczki botoksem lub kwasem hialuronowym.
Bardzo dobrym sposobem jest również masaż, mezoterapia mikroigłowa i igłowa. Nie powinniśmy zapominać o domowej pielęgnacji: maski liftingujące, kremy z witaminą E, które mają działanie antyoksydacyjne.

grawitacyjne – ten rodzaj zmarszczek zalicza się do mechanicznych. Niestety są niezależne od nas. Jednak nigdy nie jest za późno! Prawidłowa pielęgnacja, regularne zabiegi kosmetyczne i co najważniejsze, a mało kto o tym wie: ĆWICZENIE MIĘŚNI TWARZY!
Naukowcy twierdzą, że nasza aktywność fizyczna opóźnia proces starzenia się skóry oraz organizmu. Ćwiczenie mięśni twarzy utrzymują prawidłową kondycję na dłużej, a tkanki budujące je są odpowiednio dotlenione.
Podsumowując – zwracaj uwagę na pozycję w jakiej śpisz.

jak pozbyć się zmarszczek. Ćwiczenia na zmarszczki.

posłoneczne – są tylko i wyłącznie spowodowane z naszego powodu. Od młodego wieku możemy zapobiegać tym zmarszczkom. Zmarszczki posłoneczne pochodzą na skutek szkodliwego działania promieni słonecznych.
Chyba każdy wie o sposobach zabezpieczenia: FILTRY UV. Także polecaną ochroną jest stosowanie fluidów nadający odcień skórze, który stosujemy by wyrównać koloryt cery. Możemy również zaopatrzyć się w pudry z wysokim filtrem UV. Ten rodzaj zmarszczek często spotyka się z przebarwieniami i odbarwieniami skóry.

Słońce a powstawanie zmarszczek. Przyczyna powstawania zmarszczek.

Nasuwają się pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami Drogeria internetowa.

Dodaj komentarz