Witamina E – Jak Czerpać z Niej Młodość?

Witamina E jest najbardziej znana jako “witamina młodości”

Naturalnym źródłem witamina E są oleje roślinne. Występuje również w niektórych świeżych roślinach. takich jak sałata oraz w ziarnach zbóż, orzechach, nasionach słonecznika, jajach, ziarnach sezamu i dyni. Bogate jest także mięso i przetwory mięsne.

Obecnie lekarze są zdania, że witamina E to źródło życia, witalności, energii, radości, chęci do życia oraz stanowi ochronę przed bezpłodnością.

To ważny antyoksydant, który zwalcza wolne rodniki i usuwa je z naszego organizmu oraz chroni kwasy przed utlenianiem. Zapobiega przed rozpadem czerwonych krwinek.

Najbardziej korzystna jest dla kobiet lubiące słońce. Zapobiega przed poparzeniem słonecznym, łagodzi rumień i podrażnienia. Zapobiega fotostarzeniu się skóry i chroni przed zmianami nowotworowymi. Ma działanie przeciwzapalne, sprzyja gojeniu i regeneracji uszkodzonego naskórka.

Najważniejsza funkcją witaminy E jest poprawienie bariery lipidowej naskórka, która ulega osłabieniu z wiekiem. Skóra staje się lepiej nawilżona, bardziej elastyczna, jak również wygładzeniu ulegają drobne zmarszczki. Normalizuje kolagen – polega na powstrzymaniu zbyt dużego wzrostu tkanki łącznej i jej nadmierne sieciowanie.

Ze względu na bogate właściwości witaminy E, które pozwalają na poprawę kondycji skóry oraz zapobiega starzeniu, znalazły szerokie zastosowanie w kosmetologii. Związki są bardzo łatwo absorbowane w skórę zarówno z roztworów alkoholowych, olejowych jak i emulsji.

Witamina E jest nie tylko w kremach. Spotykana jest również w następujących preparatach:
• mleczko kosmetyczne
• szminka
• kosmetyki do pielęgnacji paznokcji
• preparaty o działaniu promieniochronnym
• kosmetykach do włosów

UWAGA! Kosmetyki zawierające witaminę E powinny być chronione przed dostępem światła i tlenu, ponieważ działanie witaminy E jest nieprawidłowe.

Jak wykorzystać potencjał tego niesamowitego antyoksydantu?

Witamina E doskonale sprawdza się jako suplement diety, jak również zewnętrznie na skórę i włosy. Kapsułki zawierające witaminę kupisz w każdej aptece i możesz ją wykorzystać na różne sposoby np. na twarz, włosy, ciało, usta i do problemów z trądzikiem oraz z bliznami po trądziku.

Serum do twarzy: możesz zrobić sama w domu. Wystarczy jedną kapsułkę witaminy E wciśnij do miseczki z odrobiną oliwki dla dzieci lub olejku kosmetycznego. Wymieszany dokładnie preparat nałóż na oczyszczoną skórę twarzy, wilgotną skórę. Nakładaj z umiarem. Nadmiar delikatnie zetrzyj wacikiem. Zastosuj na noc. Serum jest przeznaczone szczególnie dla osób o cerze suchej.

Serum do włosów: Jeśli twoje włosy są suche i łamliwe zastosuj witaminę E. Kilka kapsułek witaminy E odżywi Twoje włosy. Ilość kapsułek zależy od długości włosów. Pamiętaj o umiarze. Zbyt duża ilość sprawi, że twoje włosy będą tłuste. Wyciśnięty olejek pozostaw na włosach na około pół godziny, po upływie czasu zmyj olejek i zastosuj odżywkę.

Krem nawilżający z witaminą E: Wystarczy dodać do swojego kremu nawilżającego kilka kropelek witaminy E. Możesz też dodać ją również do balsamów do ciała. Polecane jest robienie preparatu przed każdym zastosowaniem, zapewni jej świeżość.

Krem zmiękczający do łokci i kolan dla osób mające problem z bardzo suchą i swędząca skórą: Po zastosowaniu peelingu do łokci lub kolan, nałóż na nie wyciśnięta z kapsułki skoncentrowana witaminę E, a następnie wmasuj w nie olejek. Zamknięta w ten sposób witamina pomoże zaleczyć podrażnienia i dodatkowo zmiękczyć skórę.

Trądzik i blizny możesz zwalczyć stosując miejscowo zawartość kapsułki. Dzięki swojej właściwości przeciwutleniające zmniejsza widoczność blizn i zwalcza trądzik. Największą zaletą jest regeneracja naskórka, przyspiesza gojenie.

Nasuwają się pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami Drogeria internetowa.

Dodaj komentarz