Piękne i zadbane dłonie są wizytówkę każdej kobiety. Często zapominamy o codziennej pielęgnacji naszych dłoni. Suche dłonie

Nasze dłonie są narażone na czynniki zewnętrzne, np mycie naczyń, praca bez rękawiczek, a nawet klimat w którym żyjemy – słońce, wiatr, mróz.
To między innymi powoduje suchość i świąd skóry. Z czasem nasza skóra na dłoniach traci elastyczność i blask.
Nawet nie zauważymy kiedy nasze dłonie zaczynają szybciej starzeć się. A to niestety jest proces nie odwracalny. Należy pamiętać, że z wiekiem nasza skóra wolniej się regeneruje.
…i wtedy jedynym rozwiązaniem będzie przykrywać nasze niedoskonałe i niezadbane ręce RĘKAWICZKAMI.
CZEGO OCZYWIŚCIE NIE CHCEMY!
Rada dla Ciebie: Pielęgnuj skórę dłoni!

Suche dłonie – Co jest ważne w dbaniu o nasze dłonie?
Przede wszystkim NAWILŻENIE
• picie dużej ilości wody w ciągu dnia
• zabezpieczać dłonie przed środowiskiem zewnętrznym różnymi kremami (regenerujące, nawilżające, kojące)
• stosować peelingi: drobnoziarnisty lub gruboziarnisty
• stosować maski przeznaczone do skóry dłoni (najlepiej nałożyć maskę po użyciu peelingu, następnie przykryć folią i włożyć w rękawiczki bawełniane – to pozwoli na lepsze wchłonięcie maski w głąb skóry)
• parafina – to dobry sposób na suche, szorstkie i przemęczone dłonie – działa nawilżająco i odżywczo, tworzy okluzję dla naszych dłoni. A także powoduje poprawę krążenia oraz rozjaśni przebarwienia.
Składniki regenerujące i nawilżające skórę dłoni:
Rumianek pospolity [łac. Matricaria chammomila] – jest rośliną należącą do roślin leczniczych. Jest znanym składnikiem w kosmetologi jak i farmakologii.

Kwiatostan rumianku pospolitego zawiera substancje, które są rzadko spotykane w innych roślinach, czyli olejki eteryczne (nawet do 1,5%).
Olejki eteryczne w rumianku pospolitym mają silne właściwości lecznicze.
Zawierają substancje takie jak: flawonoidy, spiroeter, fenolokwasy, fitosterole, poliacetyleny, garbniki katechinowe, gorycze, związki kumarynowe i śluzowe, cholina, witamina C i liczne sole mineralne.
Dzięki tym substancjom działają przeciwzapalnie, łagodzą podrażnienia, zmiękczają naskórek. Pomagają również w zmniejszeniu obrzęków. Poprawiają koloryt skóry, delikatnie wybiela.
Olej z oliwek [łac. Oleum Olivarum] – jest znanym dodatkiem do różnych potraw w kuchni. Zawiera wiele witamin i minerałów. Z czasem zaczęto również stosować ten olej w kosmetykach.
Sprawdza się w nawilżeniu skóry. Ma właściwości regenerujące i odżywcze. Zawiera w sobie witaminę E, co powoduje opóźnienie starzenia się skóry. Chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Koi podrażnienia i świąd skóry. Regeneruje naskórek i przywraca płaszcz lipidowy naskórka.
Także ma bardzo dobry wpływ na płytkę paznokciową – ożywia i przeciwdziała łamliwości paznokcia.
Aloes [łac. Aloe] – na pewno już wiele o nim słyszałeś. Dlaczego? Dlatego, że jest najbardziej znaną rośliną z włąściwości regenerujących, nawilżających i odżywczych.

Zawiera witaminy A, E, C, B9, B1, B2 , B3, B3, B12 (są to witaminy wspomagające procesy skóry). Oprócz witamin, w swoim składzie ma wiele niezbędnych naszemu organizmowi aminokwasów i mikroelementów np.: wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, miedź, mangan.
Aloes jest również bogaty w dość imponującą ilość kwasów tłuszczowych: kampesterol , beta-sitosterol, linolowy, linolenowy, mirystynowy, kaprylowy, kwas oleinowy, kwas palmitynowy i kwas stearynowy.
A te wszystkie składniki pomagają nam w wielu problemach skórnych, np.: w leczeniu ran, łagodzi świąd, nawilża i odmładza, zmiękcza naskórek a także ma działanie ściągające.
Lotos [łac. Nelumbo Adans] – ma właściwości zdrowotne i pielęgnujące. Zawiera witaminę C, żelazo, miedź, witaminy z grupy B, bogate źródło minerałów i białka. Działa zmiękczająco, odżywia, nawilża skórę. Poprawia elastyczność i nadaje blask skórze. Przyciąga swoim zapachem.
Olejek migdałowy [łac/ Oleum Amygdalae dulcium] – jest znany chyba dla każdego z nas. Jest dodatkiem najczęściej do ciast jako zapach. Jest stosowany również w aromatoterapii jaki kosmetyce. Zapach cieszy chyba każdego. Jest delikatny i przyjemny.

Ma w swoim składzie: sole mineralne, proteiny, magnez oraz witaminy z grupy A, E, D, B.
Kosmetyki z dodatkiem olejku migdałowego mają właściwości nawilżające i odżywcze. Usuwa martwy naskórek i nadaje skórze blask. Spowalnia starzenie skóry. Wzmacnia płytkę paznokciową.
Olejek jojoba [łac. Simmondsia chinensis] – przypisuje się go do grupy płynnych wosków. Zawiera fitosterole, dużo witaminy A, E, F oraz minerały: miedź, cynk, selen, jod, chrom. aminę.
Ma działanie silnie nawilżające i natłuszczające. Zostawia film na skórze co zwalcza suchość skóry oraz ujędrnia ją. Łagodzi stany zapalne.
Oraz inne składniki o podobnym działaniu:
Nagietek lekarski
Ekstrakt z owocu granatu
Ekstrakt z borówki czernicy
Ekstrakt z owoców dzikiej różyMasło mango
Olej babassu
Nasuwają się pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami Drogeria internetowa.