Zasady Pielęgnacji Skóry Trądzikowej

Od dłuższego czasu walczysz z trądzikiem? Twoi znajomi nie mają z tym problemu, a Ty wciąż musisz z tym się zmagać.
Nie martw się! Już za chwilę dowiesz się jak prawidłowo dbać o skórę z niedoskonałościami.
U ponad 60% młodzieży występuje trądzik. W wieku dojrzewania skóra wytwarza większą ilość sebum i łoju. Otwarte pory powodują, że skóra szybciej przyjmuje zarazki i bakterie ze środowiska zewnętrznego. W wyniku tego na skórze nastolatka pojawiają się wypryski wypełnione treścią ropną.

usunięcie trądziku kosmetyczka. Kwas pirogronowy.

Co to jest trądzik?
Trądzik to grudki, zaskórniki i krosty, które wypełnione są treścią ropną. Występują najczęściej u młodzieży, z powodu zmian hormonalnych (nadmiernej stymulacji androgenowej).
U dorosłych najczęstszą przyczyną występowania wyprysków jest stres. Udowodniono naukowo, że skóra to organ najbardziej reagujący na bodźce psychiczne. Także na pojawienie się niedoskonałości wpływa dieta i przyjmowanie hormonów (np. tabletki antykoncepcyjne).


Jak sobie radzić z wypryskami?
Skórę z tendencją do wyprysków powinniśmy szczególnie pielęgnować, ponieważ nieprawidłowe dbanie o taką skórę sprawia, że stany zapalne mogą się powiększyć lub przenieść na większą powierzchnię.

Etapy pielęgnacji domowej skóry z trądzikiem:

  1. Najlepiej jest stosować kosmetyki niedrażniące skóry. Mycie twarzy płynem przeznaczonym do cery problematycznej dwa razy dziennie (rano i wieczorem).
  2. Po zmyciu płynu wodą należy zastosować tonik (bezalkoholowy!)
  3. Następnie stosuj krem nawilżający. Pamiętaj, aby nie był tłusty i nie podrażniał.
  4. Stosuj peelingi enzymatyczne. Wybierając je nie narażasz swojej skóry na rozdrapywanie wyprysków. Rób go 2-3 razy w tygodniu (zależy od twojego trybu życia i stanu skóry)
  5. Po oczyszczeniu skóry peelingiem zastosuj maskę. Jest wiele masek do wyboru dla tego typu skóry. Między innymi: oczyszczające, glinki zielone, antybakteryjne, nawilżające, regenerujące, odżywcze, witaminowe.
  6. Serum! Często zapomina się o jego istnieniu. Serum ze względu na swoje właściwości i rodzaj kosmetyku pozwala na głębsze dotarcie składników aktywnych. Serum powinno być przeznaczone dla cery trądzikowej, problematycznej. Dobrze dobrane serum pozwoli na to, że gruczoły łojowe będą wydzielały mniej łoju i pomoże w gojeniu się wyprysków.

Co jest ZABRONIONE:

  1. Nigdy nie stosuj ALKOHOLU na skórę – to powoduje, że usuwasz ze skóry swoją warstwę ochronną. A skóra produkuje jeszcze więcej łoju, wtedy pojawia się więcej wyprysków.
  2. Nie rozdrapuj i nie wyciskaj – pamiętaj, że największa liczba bakterii pojawia się w szczelinkach pod paznokciami. Tam gromadzące się bakterie przenosisz na swoją „chorą” skórę. To może narazić Ciebie nawet na różne choroby bakteryjne.
  3. Nie stosuj w domu kwasów owocowych powyżej 10% – taki zabieg jest przeznaczony tylko dla specjalistów.
  4. Nie pożyczaj kosmetyków, pędzli do makijażu dla innych osób, tą drogą można zarazić inną osobę trądzikiem.
wyciskanie pryszczy. Kosmetyczka pozbycie się wągrów.

Profesjonalne zabiegi u kosmetologa/kosmetyczki:
Jeśli zmiany skórne nie zmieniają się, warto skorzystać z porad kosmetologa/ kosmetyczki/ dermatologa. Zabiegi w gabinecie mają głębsze i skuteczniejsze działanie. Jednak są przeznaczone do wykonywania tylko przez specjalistów.
Lista zabiegów na cerę trądzikową:

  1. peeling kawitacyjny
  2. peeling enzymatyczny
  3. oczyszczanie manualne (występuje kilka etapów)
  4. kwasy AHA, BHA, TCA
  5. mezoterapia mikroigłowa i igłowa
  6. terapia ze światłem
  7. laser
dezynfekcja pryszczy. Usunięcie zaskórniaków i wągrów.

Dodatki w pielęgnacji domowej, które pomogą w walce z pryszczami:
Olejek z drzewa herbacianego – ma silne działanie bakteriobójcze i dezynfekujące, zmniejsza stany zapalne, nawilża skórę i pomaga w regeneracji. Redukuje zaczerwienienie. Usuwa toksyny i oczyszcza pory. Największą zaletą jest regulowanie pracę gruczołów łojowych – co jest najczęstszą przyczyną trądziku.
Aloes – ma właściwości przeciwzapalne, nawilża i odżywia skórę.
Oczyszcza i przyspiesza gojenie ran.
Witaminy – A, B2, B6, PP, D
Maść cynkowa – stara metoda, stosowana jeszcze przez nasze babcie. Cynk ma właściwości przeciwzapalne i przyspiesza regenerację skóry.

Nasuwają się pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami Drogeria internetowa.

Dodaj komentarz