Przedłużanie, zagęszczanie – czyli, co powinnaś wiedzieć o stylizacji rzęs

Rzęsy od dawien dawna są uważane za ozdobę. Oko wydaje się być bardziej otwarte i wyraźniejsze. Kobiety za wszelką cenę starają się je podkreślać na wiele sposobów. Jednym z nich jest przedłużanie rzęs i zagęszczanie rzęs. Ta metoda jest już bardzo popularna.
W tym artykule dowiesz się na czym polega te upiększenie oka!
Na czym polega metoda przedłużania i zagęszczania rzęs?
Metod zagęszczania rzęs jest wiele, chociaż niektóre różnią się jedynie nazewnictwem. Salony prześcigają się w „nowościach” , które tak naprawdę nie są niczym nowym, tylko mają nową nazwę.
Najczęściej używane nazwy przedłużania rzęs to: 3D i 3:1, te dwa określenia są synonimami tej samej metody choć często można je spotkać w cennikach jako dwie osobne pozycje.Metoda 3D i 3:1 to nic innego jak kępka z trzech syntetycznych rzęs przyklejona do jednej naturalnej, tak samo jest w przypadku 4D,5D itd. …
Jak już mówimy o ilości rzęs w kępce to warto wspomnieć, że sama budowa kępki odgrywa bardzo ważną rolę. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak powinna wyglądać prawidłowa kępka. Mianowicie, poprawna kępka jest puszysta i można zobaczyć każdą pojedynczą rzęsę, to nie słupek składający się z kilku sklejonych rzęs. To nie jest tylko kwestia estetyki a zdrowia rzęs naturalnych..

przedłużanie rzęs metody. Jak przedłużać rzęsy.

Rodzaje sztucznych rzęs


Nazewnictwo może mylić nie tylko jeśli mówimy o metodach a o samym materiale, z którego są zrobione rzęsy. Możemy się spotkać z określeniami: rzęsy kaszmirowe, jedwabne, z norki, syntetyczne.
Wszystkie rzęsy na rynku są wykonane z materiału syntetycznego, poza rzęsami włosia norek. Te ostatnie są jednak bardzo rzadko używane ze względu na cenę materiału oraz sposób ich pozyskiwania. Jednak często klientki są wprowadzane w błąd , ponieważ myślą, że mają rzęsy z włosia naturalnego, a mają najzwyklejsze rzęsy syntetyczne.


Czy dla każdego jest przedłużanie rzęs i zagęszczanie rzęs?


Przedłużanie rzęs jest mega wygodą, ale nie każdy może sobie pozwolić na taki zabieg. Klej do rzęs niestety jest silnym alergenem. Dla osób które chcą w jakiś sposób podkreślić rzęsy, ale przedłużyć ich nie mogą pojawia się alternatywa w postaci liftingu i laminacji rzęs. Zabieg ten polega na uniesieniu u nasady, podkręceniu rzęs naturalnych oraz ich odżywieniu. Jest to idealna opcja dla osób, które mają naturalne rzęsy długie ale proste, przez co są mniej widoczne.
Alternatywa jeśli przedłużanie rzęs nie jest dla Ciebie
Lifting polega na chemicznej zmianie struktury włosa, przez co podkręcenie rzęsy naturalnej jest trwałe, aż do momentu jej wypadnięcia.
Autorka artykułu:
Aleksandra Zajdel – instruktorka i stylistka rzęs, kosmetolog

Nasuwają się pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami Drogeria internetowa.

Dodaj komentarz