Olej z wiesiołka, czyli prosty sposób na promienną cerę. Właściwości i zastosowanie w kosmetyce.

Olej z wiesiołka stosowany był już przez nasze babcie. Dziś wraca do łask i jest szczególnie lubiany przez Panie zmagające się z problemami skórnymi oraz rozszerzonymi porami. Jest łagodny, nie powoduje uczuleń i przepięknie się wchłania. Dodatkowo świetnie nawilża i poprawia koloryt skóry.

Dobroczynne właściwości oleju z wiesiołka

Wiesiołek to drobna roślina o pięknych żółtych płatkach, której kwiaty otwierają się nocą. Z tego powodu w kulturze ludowej nazywana jest nocną świecą. Zapylają ją ćmy. Jest pospolita, jednak tłoczony na zimno olej z wiesiołka zawiera w sobie wiele cennych dla naszej skóry substancji.  

W jego składzie znajdziemy dobroczynne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6, w tym kwas linolowy oraz gamma-linolowy (GLA). Olej to także bogactwo fitosteroli, kwasu aleinowego oraz aminokwasów siarkowych.

Szczególnie ważne dla skóry są zawarte w nim witaminy i minerały, takie jak witamina E – czyli naturalny antyoksydant, a także cynk, selen, magnez oraz wapń.

Regularne stosowanie oleju poprawia jędrność skóry, sprawiając że wygląda ona młodziej, promienniej i po prostu piękniej.

Właściwości oleju z wiesiołka:

  • Delikatnie wygładza cerę;
  • Spłyca zmarszczki;
  • Pomaga wyrównać kolor cery;
  • Przyspiesza gojenie się krost i wyprysków w trakcie trądziku;
  • Zmniejsza widoczność porów na skórze;
  • Ogranicza wydzielanie sebum;
  • Odżywia i nawilża skórę;
  • Łagodzi podrażnienia.

Olej z wiesiołka – magiczna moc nienasyconych kwasów tłuszczowych

Kluczową rolę w dobroczynnych właściwościach oleju z wiesiołka odgrywają dwa kwasy: kwas linolowy oraz gamma-linolenowy (GLA). Oba produkowane są przez organizm, jednak ilość kwasu GLA zmniejsza się wraz z wiekiem. Wpływa to niekorzystnie na stan skóry, powoduje jej delikatne zwiotczenie i przesuszenie.

Olej z wiesiołka, bogaty w te oleje, polecany jest szczególnie przy problemach skórnych, takich jak trądzik, łuszczyca czy egzema. Reguluje on produkcję sebum, jednocześnie chroniąc skórę przed infekcjami i hamując rozwój alergii. Likwiduje stany zapalne oraz zapobiega utracie wody przez wewnętrzne warstwy skóry.

Dodatkowo olej z wiesiołka pomaga w usuwaniu toksyn oraz wspiera eliminację szkód wytworzonych przez wolne rodniki.

Zastosowanie oleju z wiesiołka w kosmetyce

Lekka konsystencja sprawia, że olej z wiesiołka z łatwością przenika w głąb skóry, oddając jej wszystkie swoje cenne substancje. Nie zapycha porów, przez co może być z powodzeniem stosowany u właścicielek cery tłustej oraz mieszanej. Jednak jego uniwersalność oraz obecność kwasów omega-6 czyni go olejem idealnym dla Pań o każdym typie cery.

Możemy znaleźć go w:

  • kremach na dzień i na noc,
  • balsamach do ciała,
  • produktach do włosów,
  • pomadkach do ust.

Olej z wiesiołka przepięknie dba o naszą skórę, zapobiegając jej wysuszeniu. Zwłaszcza w trakcie okresów zimowych, gdy niska temperatura oraz suche powietrze zaburzają barierę lipidową naskórka. Olej ją nawilża, dając uczucie komfortu i rozluźnienia.

Sprawdzi się jako dodatek do kremów na dzień i na noc. Pozwoli skórze odpocząć i przyczyni się do intensywnej regeneracji w trakcie snu. Specjalnie dla Was w Naszym sklepie dostępny jest krem YESSKIN na noc o unikalnej formule, wzbogacony w olej z wiesiołka, witaminę E oraz naturalny wyciąg z alg. Stosowany regularnie przywraca skórze naturalny blask, wyraźnie ją wygładza i poprawia jej koloryt.

Czystym olejkiem z wiesiołka warto wzbogacić swój ulubiony krem, dodać go do domowej maseczki bądź bezpośrednio aplikować na skórę. Stosowany regularnie skutecznie poprawi wygląd skóry, zniweluje widoczność porów i intensywnie nawilży.

 

Dodaj komentarz