Czy każda kobieta jest świadoma tego,
że codzienna pielęgnacja twarzy jest aż tak ważna?

 

Udowodniono, że najlepszy efekt jest widoczny po stosowaniu produktów naturalnych. Nie zawierają one niepotrzebnych, chemicznych składników, które czasami mogą wywołać alergię skóry.

W tropikalnych częściach świata, gdzie są łatwo dostępne i wykorzystywane na wiele sposobów kokosy. Tubylcy często smarują olejem kokosowym skórę, ponieważ wierzą, że chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Więc naturalne oleje, bez dodatków chemicznych może chronić skórę w najgorętszych i najbardziej słonecznych miejscach na ziemi lepiej niż nasze przetworzone i sztuczne kremy przeciwsłoneczne?

Coconut fragments, white background.Powstaje pytanie, co sprawia, że olej kokosowy działa tak korzystnie dla skóry?

Zanim będziemy mogli zrozumieć, jak olej kokosowy osiąga wszystkie swoje imponujące korzyści.

I co sprawia, że ludzie na całym świecie nie mają zastrzeżeń do jego stosowania.

Przyjrzyjmy się składnikom oleju kokosowego i ich właściwościom, które mogą czynić je przydatnymi dla zdrowia skóry.

Przed zapoznaniem się z odpowiedzią na te pytania, musimy zrozumieć jakie ma właściwości i skład chemiczny. Jego korzyści pozwalają na utrzymanie zdrowia skóry.

Tłuszcze nasycone:

Głównie te tłuszcze nasycone są średnio-łańcuchowymi kwasami tłuszczowymi i triglicerydy. Ze względu na obecność takich tłuszczy olej kokosowy zatrzymuje zawartość wilgoci w skórze.

Regularne spożywanie oleju kokosowego powoduje tworzenie warstwy, która zatrzymuje wodę w skórze. Skóra w ten sposób staje się zdrowa i gładka.Kwas kaprynowy / kaprylowy / laurynowy:

To nie są bardzo odmienne kwasy od kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcuchach, ale nadal ważne jest, aby wymienić je tutaj oddzielnie, ponieważ mają własne właściwości.

Te trzy kwasy tłuszczowe mają silny środek dezynfekujący i właściwości przeciwbakteryjne. W rezultacie, po nałożeniu na skórę, olej kokosowy chroni przed zakażeniami drobnoustrojami, które mogą rozwijać się na otwartych ranach lub nawet wprowadzając organizmu przez pory.

Działanie przeciw drobnoustrojom możemy doświadczyć, nawet jeśli olej kokosowy stosujemy wewnętrznie, ponieważ kwasy tłuszczowe zwiększają odporność po ich przekształceniu.

Po mimo tego kwas kaprylowy, kaprynowy, laurynowy łatwo dzielą łańcuch kwasów tłuszczowych, co oznacza, że przyczyniają się do dostarczenia energii w szybki i skuteczny sposób.

To może być ważny składnik do spożycia do podniesienia poziomu energii przed treningiem, dlatego te silne kwasy również zostały stosowane do utraty wagi.

Utrata wagi jest dobrym sposobem na poprawę jakości skóry poprzez zmniejszenie nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów i fałdów skóry, które mogą być nieatrakcyjne. Mając zdrowe ciało oznacza, że skóra zachowuje swoją ścisłą kontrolę w obrębie mięśni i kości.
Witamina – E:

Składki witaminy – E w kierunku pielęgnacji skóry są dobrze znane. Jest to niezbędne dla zdrowej skóry, utrzymuje skórę gładką i zabezpiecza przed pękaniem.

Przede wszystkim jest antyutleniaczem, zapobiega przed przedwczesnym starzeniem i marszczeniem się skóry.

100 g oleju kokosowego zawiera około 0,1 mg witaminy E, zwiększając tym samym jego właściwości odżywcze dla skóry.

 

Kremy przeciwzmarszczkowe :

Olej kokosowy znalazł także zastosowanie w kosmetykach przeciwzmarszczkowych.

 

Białka:

Utrzymują zdrową skórę i odmłodzoną, zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Przyczyniają się również do naprawy “komórek zdrowia” tkanki podskórnej i wielu innych niezbędnych działań w organizmie.

W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń komórek gwarantuje ich naprawę w normalnym tempie.

Osoby z niedoborem białka mają wolniejszą regenerację skóry i często pozostają bardziej widoczne blizny ze względu na długi czas gojenia.Korzystną właściwością oleju kokosowego, jest to, że nie jełczeje.

Gdy stosuje się go na skórę, może pracować przez dłuższy czas, w przeciwieństwie do wielu innych olejów. Jest on stosowany jako ważny składnik wielu kremów pielęgnacyjnych.

 

Wykorzystanie oleju kokosowego do pielęgnacji skóry, w następujący sposób:

Pomadka do ust:

Pęknięcia na ustach może być źródłem obaw, dyskomfortu i zakłopotania. Kiedy stosuje się żele chemiczne na usta można spożywać te żele przypadkowo, jednak są w pewnym stopniu toksyczne. Niektóre żele mogą być jadalne, ale nadal nie chcemy jeść tych chemikaliów.

Olej kokosowy jest idealną alternatywą w takich przypadkach. Działa szybko i nawet jeśli to idzie do żołądka, to tylko daje dodatkowe korzyści, więc każdy wygrywa!

 

 

zdrowa skóra z olejem kokoswymZmiękczający skórę:

Większość z nas korzysta z kilku kremów i płynów do zmiękczania naszej skóry, zwłaszcza skóry stóp i rąk.

Olej kokosowy jest świetnym środkiem zmiękczającym skórę i pomaga pozbyć się suchego i zrogowaciałego naskórka.

Wystarczy wziąć trochę oleju kokosowego na dłonie, rozetrzeć w dłoniach, a potem nakładamy na twarz, czy gdziekolwiek chcesz uzyskać efekt nawilżający.

Jest również dobry dla utwardzonych i popękanych stóp, co przyczyną może być nadmierny wysiłek lub stojąc dłuższy czas na nogach.

Pęknięcia na stopach nie znikną, ale stopy staną się bardziej miękkie w ciągu kilku dni, jeśli stosuje się olej kokosowy.

Stosując olej kokosowy z innymi ziarnistościami (np. sól, cukier) możemy uzyskać peeling, który pozwoli na złuszczenie martwego naskórka.

To ułatwia lepszą wchłanialność w głąb skóry substancji aktywnych z innych produktów. Skóra pozostanie gładka i lśniąca, a jej koloryt będzie poprawiony.

 


Demakijaż:
Olej kokosowy może być również stosowany do usuwania makijażu. Jest to mało znany jeszcze sposób, ale kobiety zaczęły go używać do usuwania makijażu z twarzy i oczu, bez martwienia się o inne agresywne środki chemiczne do zmywania makijażu.

Stosują nawet panie z delikatną i wrażliwą skórą.

Zaburzenia skóry:

Twierdzi się, że olej kokosowy jest dobry dla wielu chorób skóry, takich jak trądzik, łuszczyca i wypryski. Kilku czytelników zgłosiło się do tego doświadczenia. Jednak badania naukowe są prowadzone w celu udowodnienia lub obalenia tego sposobu leczenia.

Wiele badań mówi, że zawartość białka, pozwala na zastąpienie chorych lub umierających komórek, które mogą wystąpić w różnych chorobach skóry.

Są szybko zastąpione przez nowe, zdrowe komórki. W ten sposób olej kokosowy nie tylko leczy zakażenia ciała mikroorganizmami, ale także leczą obrażenia lub widoczne ślady tej choroby skóry. Jest to rozwiązanie dwa w jednym!

 

Jak korzystać z oleju kokosowego?

Dla wielu, którzy nigdy nie używali oleju kokosowego, jego różne aplikacje mogą być mylące. Należy starać się kupować olej kokosowy w słoiku, który ma szeroki otwór.

W chłodniejszych strefach klimatycznych, olej kokosowy może być stałe, jak krem. Jednakże, wysokie temperatury jest w postaci ciekłej.

“10 Niesamowitych Korzyści Zdrowotnych Oleju Kokosowego”

Do stosowania pielęgnacji skóry, wziąć trochę oleju kokosowego w formie stałej lub ciekłej na swoje dłonie. Następnie rozetrzeć na dłoniach i wmasować w ciało.

Można również umieścić olej kokosowy na kawałku bawełny i pocierać bawełną na skórze. Jednak, nie jest konieczne.Olej kokosowy należy stosować tak często jak inne oleje do pielęgnacji skóry.

Nasza skóra potrzebuje tylko niewielką ilość, aby stworzyć tarczę ochronną na skórze, które będą trwałe przez długi czas.

Wiele osób popełnia błąd używając za dużo oleju kokosowego, ponieważ skóra może wchłonąć tylko określoną ilość i utworzyć film ochronny na naskórku.

Olej pozostający na skórze (który nie został wchłonięty) sprawi, że skóra będzie zbyt tłusta i może spowodować zatkanie porów skóry, nie wspominając, że może zabrudzić ubrania!
Zyskaj zdrowie i radość!

 

Wzbogać swoją dietę z olejem kokosowym i czerp jego cenne właściwości codziennie.


Miłego gotowania :)

Przepisy zostałe przesłane na podanego emaila.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This