Makijaż permanentny, czyli o urodowym hicie wszechczasów!

Zapewne nie tylko ja, moja mama i przyjaciółka marzymy o świetnym, promiennym wyglądzie już po przebudzeniu – świeżym, wyrazistym spojrzeniu od razu po wstaniu z łóżka czy też soczystych ustach, których kolor nie zostanie na kubku porannej kawy.
Jeśli również zaliczasz się do tych osób, ten artykuł jest dla Ciebie!

Jeśli również zaliczasz się do tych osób, ten artykuł jest dla Ciebie!

Makijaż permanentny – co to takiego?


Obecnie trudno znaleźć kobietę, która nie słyszałaby chociażby małej wzmianki na temat makijażu permanentnego. Jeśli jednak jakimś cudem o wspomnianym hicie nie słyszałaś, nie martw się! Za chwilę nadrobisz zaległości.

makijaż permanentny brwi. ile kosztuje.

Makijaż permanentny to po prostu wprowadzenie pod skórę pigmentów o odpowiednim kolorze (kolory dobierane są indywidualnie) w miejsca, które chcemy podkreślić, upiększyć, czy też skorygować – najczęściej są to oczy, usta oraz brwi.
Barwniki te są naturalne, więc możesz być spokojna – nie spowodują reakcji alergicznych. Istnieje również makijaż permanentny medyczny, którym można np. zakryć blizny (to świetne rozwiązanie dla osób borykających się z blizną nad ustami, powstałą w wyniku usunięcia tzw. zajęczej wargi).
Sposób wprowadzania pigmentów przypomina proces tatuowania – odbywa się przy udziale odpowiednich urządzeń, przypominających często maszynkę do robienia tatuaży.
Warto nadmienić, że kolor uzyskany tuż po zabiegu jest bardzo intensywny, jednak złuszczy się, rozjaśni o 40-50%.

Metody dostępne na rynku
Makijaż permanentny BRWI:
Wyróżniamy 4 metody, dzięki którym uzyskamy piękną oprawę oczu:
Pierwsza z nich to metoda cieniowania, czyli klasyczna – polega na zabarwianiu naturalnego łuku brwiowego – wybierana jest często w celu zagęszczenia brwi lub nadania im pożądanego kształtu.

makijaż permanentny brwi. efekty salon kosmetyczny

Dzięki niej nadaje się delikatny kolor na skórze – który staje się coraz ciemniejszy od wewnętrznej do zewnętrznej strony. Metoda cienia to obecnie najczęściej wybierana metoda makijażu permanentnego.
Kolejna z metod to metoda włoskowa, która polega na odwzorowywaniu naturalnego wyglądu brwi i rysowaniu włosków na skórze przy pomocy specjalnej maszynki.
Pokrewną jej metodą jest metoda piórkowa – podobna do włoskowej, ponieważ i tu odwzorowuje się wygląd włosków, dzieje się to jednak przy pomocy innego sprzętu.
W metodzie piórkowej używa się tak zwanego piórka, które w sposób precyzyjny i naturalny „układa” włoski. Jest to jednak metoda, którą cechuje duża inwazyjność – piórko wkłuwa się w skórę na większą głębokość niż w przypadku metody włoskowej, co oznacza, że zabieg jest bardziej bolesny.
Piórkiem można narysować idealny włos, jednak efekty zabiegów wykonywanych tą metodą są zaliczane do najmniej trwałych.
Najnowszą metodą wykonywania makijażu permanentnego jest tzw. microblading. Jest to ręczna metoda pigmentacji brwi, pozwalająca na zrekonstruowanie łuku brwiowego, by wyglądał jak najbardziej naturalnie.
Metoda polega na rysowaniu brwi – włos po włosie, w ten sposób uzyskuje się rysunek odzwierciedlający naturalny układ włosków.

Makijaż permanentny UST:
W przypadku ust najbardziej popularną techniką jest ta o nazwie 3D – pozwala na wykonanie efektu trójwymiarowych ust, które wyglądają na pełniejsze, są pięknie podkreślone.

makijaż permanentny ust. Powiększanie ust salon kosmetyczny.

Technika ta pozwala również wyrównać kształt ust. Efekt WOW murowany!

Makijaż permanentny na powiece – KRESKA
Jeśli chodzi o kreski na powiekach to wedle życzenia oraz za radą linergistki (osoba specjalizująca się w makijażu permanentnym) możemy uzyskać kreskę zagęszczającą, która delikatnie podkreśli spojrzenie, kreskę dekoracyjną.

makijaż permanentny kreska oczy.

Jest bardziej wyrazista a’la kreska eyelinera czy też tzw. kreskę butterfly.
Wygląda niczym finezyjne skrzydło motyla na powiece – BOMBA!

Jak długo utrzymuje się efekt?
Makijaż permanentny oczu i ust utrzymuje się średnio od 2 do 5 lat.
Brwi krócej – kolor pozostanie na nich od 1,5 do 2 lat.
4 tygodnie po wykonaniu zabiegu należy się udać na tzw. korektę (zazwyczaj wliczoną w cenę zabiegu), podczas której linergistka sprawdzi, czy wpuszczony pod skórę pigment dobrze się rozłożył, czy trzeba go dołożyć lub coś poprawić.
Należy pamiętać, że trwałość pigmentu zależy również od jego jakości, typu skóry oraz od odpowiedniej pielęgnacji miejsca objętego makijażem.


Czy to boli?
Ból jest sprawą indywidualną. Istnieją osoby, które przy tego typu zabiegach odczuwają jedynie minimalny ból oraz takie, które uznają go za ból dosyć silny.
Jednak umówmy się – makijaż permanentny to przerwanie ciągłości skóry i masz prawo odczuwać przy tym dyskomfort.
Ale nie zniechęcaj się! W cenę zabiegu wliczone jest znieczulenie – najczęściej nakładane w postaci kremu, który niejako „zamraża” miejsce przeznaczone do zabiegu, a Ty nie masz ochoty uciec z fotela!

Pielęgnacja po zabiegu:
Osoba, która decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego powinna wiedzieć, że skóra po zabiegu bywa zaczerwieniona, opuchnięta. Innymi słowy, występuje podrażnienie.
Nie należy się jednak tym martwić – w tym wypadku jest to efekt zupełnie normalny, który szybko ustępuje.
Skóra w tym miejscu zacznie się łuszczyć w ciągu dwóch dni i należy ją wtedy silnie nawilżać kosmetykami zaleconymi przez linergistkę.
Pamiętaj! W tym okresie należy nie korzystać:
• z basenu
• solarium
• sauny
• zabiegów SPA

Ile kosztuje makijaż permanentny?
Ceny makijażu permanentnego różnią się w zależności od salonu, miejsca w jakim je wykonujemy.
Powinnyśmy jednak pamiętać, że dobrze wykonany zabieg kosztuje – nie należy więc na nim oszczędzać, płacimy nie tylko za jakość produktów, ale również za jakość wykonania usługi.
Linergistka z masą certyfikatów oraz doświadczeniem, najprawdopodobniej swoją pracę wyceni wyżej. Ceny różnią się także ze względu na metodę wykonania makijażu.
Przykładowo: brwi metodą cieniowania kosztują ok 900 zł,
zaś te wykonane metodą włoskową, piórkową to koszt rzędu nawet 1200 zł.

Ceny makijażu permanentnego oczu wyglądają następująco:
• Kreski górne – zagęszczenie linii rzęs – 350-450 zł
• Kreski górne – dekoracyjnie – 400-600 zł
• Kreski dolne – 300-450 zł
Jeśli mowa o ustach to ceny również oscylują w pewnych granicach, w gabinetach kosmetycznych bywają naprawdę zróżnicowane, te podane w niniejszym wpisie są jedynie cenami orientacyjnymi.
Tak więc sam kontur ust to koszt 500-700 zł, kontur ust z wypełnieniem to cena do 1200 zł. Niektóre z Pań dają się skusić na tzw. Lip Light (rozświetlenie łuku kupidyna, które optycznie powiększa usta) za kwotę 150-200 zł.

A co z przeciwwskazaniami?
• radio lub chemioterapia
• menstruacja
• świeże blizny
• poparzenie słoneczne
• obniżenie odporności organizmu, infekcje, stany podgorączkowe
• infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze
• stany zapalne
• uszkodzenia skóry w miejscu pigmentowania
• wybroczyny skórne
• ciąża i okres laktacji
• półpasiec

Korzyści, jakie możesz osiągnąć dzięki makijażowi permanentnemu:
• Nie musisz się malować – wstajesz rano i jesteś prawie gotowa do wyjścia!
• Nawiązując do punktu poprzedniego – oszczędzasz masę czasu każdego poranka na makijażu – jak go wykorzystasz?
• Makijaż jest wodoodporny – wyglądasz pięknie na plaży, basenie, a nawet w strugach potu na siłowni!
• Komplementy, komplementy, komplementy.
• Dzięki makijażowi permanentnemu możesz skorygować mankamenty urody – między innymi asymetrię ust, opadającą powiekę. + 10 do pewności siebie!
• Choć makijaż permanentny nie należy do najtańszych, pamiętaj, że efekt trwa lata – to oznacza, że nie kupujesz masy produktów do make up. A co za tym idzie, oszczędzasz pieniądze.
• Nigdy więcej poprawiania jaskółki na powiekach! Twój makijaż – teraz zawsze perfekcyjny!

Nasuwają się pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami Drogeria internetowa.

Dodaj komentarz