Laminowanie brwi – idealne brwi w 40 minut. Jak wygląda zabieg?

Jeśli marzysz o perfekcyjnie ułożonych włoskach w łuku brwiowym, a jednocześnie chcesz, aby Twoje spojrzenie wyglądało naturalnie – zabieg laminowania brwi jest właśnie dla Ciebie. Ta metoda zyskuje coraz więcej zwolenniczek, a to ze względu na piękny efekt widoczny tuż po zakończeniu zabiegu.

Co to jest laminowanie brwi?

To prosta i bezinwazyjna metoda, dzięki której w zaledwie kilkadziesiąt minut uzyskamy idealne, piękne i zadbane brwi. W dodatku będą one wyglądać naturalnie, co często nie ma miejsca w przypadku wykonania makijażu permanentnego.

Laminowanie brwi pozwala ułożyć niesforne włoski według linii brwiowej, nadać spojrzeniu uwodzicielski wygląd przy jednoczesnej regeneracji i odżywieniu cebulek.

Jak wygląda zabieg laminowania brwi?

Zabieg dzieli się na trzy etapy. Pierwszym z nich jest przygotowanie brwi poprzez dokładne oczyszczenie. Następnie nakłada się na nie specjalny preparat z kwasem tioglikolowym, który przykrywa się folią. Jego działanie polega na rozrywaniu i tworzeniu nowych wiązań dwusiarczkowych, dzięki czemu włos staje się plastyczny i podatny na układanie. Na samym końcu naruszone łuski włosowe intensywnie regeneruje się przy pomocy keratyny oraz olejów roślinnych (olej z czarnuszki czy macadamia).

Ważne, aby przez 24 godziny po przeprowadzeniu zabiegu laminowania nie dotykać brwi palcami. Istotna jest również odpowiednia codzienna pielęgnacja przy pomocy olejków, które dodatkowo stymulują wzrost grubszych i gęstszych włosków brwiowych.

Laminowanie brwi polecane jest dla Pań, które nie są zadowolone z kształtu swoich brwi.

Istnieje kilka przeciwskazań co do wykonania zabiegu. Są to m.in.:

  • jęczmień;
  • alergie;
  • zapalenie spojówek;
  • opryszczka;
  • uszkodzenie skóry.

Nie powinno się go wykonywać w trakcie ciąży. Kobiety, które noszą szkła kontaktowe muszą zdjąć je na czas trwania zabiegu.

Czy laminowanie brwi w domu jest bezpieczne?

Zabieg estetyczny wprawdzie można wykonać w domu, należy jednak zdawać sobie sprawę, że nieumiejętnie przeprowadzony może podrażnić skórę i oczy, a także przyczynić się do osłabienia brwi i po prostu ich zniszczenia. Najlepiej skorzystać z pomocy dobrego specjalisty, który nie tylko przeprowadzi zabieg laminowania brwi, ale także doradzi w zakresie pielęgnacji czy przeprowadzenia innych, dodatkowych zabiegów.

Laminowanie brwi – efekty i cena

Dzięki laminowaniu zyskasz pięknie ułożone, grubsze i bardziej błyszczące brwi. Odżywisz je i znacznie poprawisz ich kształt. A wszystko utrzymywać się będzie nawet do 6 tygodni, w zależności od predyspozycji oraz rodzaju pielęgnacji. Sam zabieg trwa około 45 minut, a jego cena mieści się w przedziale 100 – 200zł.

Dodaj komentarz