Joga twarzy – czy naprawdę działa? Kiedy spodziewać się efektów?

 

Joga twarzy ma coraz wiele zwolenniczek, a nawet zwolenników, którzy dzielą się z innymi osiągniętymi dzięki niej efektami – poprawionym owalem twarzy, usuniętym podwójnym podbródek czy nawet poprawą kolorytu cery. Na czym polega joga twarzy? I czy faktycznie efekty są tak imponujące?

Co nam daje joga twarzy?

Codziennie wykonujemy miliony różnych ruchów mimicznych. Nasze mięśnie twarzy pracują intensywnie (a mamy ich około 50) i im bardziej się starzejemy, tym ich moc skurczania się i rozkurczania staje się mniejsza. Skutkiem tego mogą być pojawiające się na czole delikatne zmarszczki, opadnięte policzki czy zmarszczki w okolicy ust.

Regularne ćwiczenia i pobudzanie mięśni do rozciągania i pracy pod większym wysiłkiem mogą opóźnić procesy starzenia się skóry. Właśnie w tym pomaga joga twarzy.

Nie jest to jednak rozwiązanie, które w pełni odwróci nasz biologiczny zegar. Regularnie wykonywane ćwiczenia i masaże wprawdzie odmłodzą nas o kilka dobrych lat, ale wraz z jogą twarzy należy podjąć dodatkowe kroki. Większa ilość ruchu, zbilansowana dieta i prawidłowy, co najmniej 7 godzinny sen muszą współgrać z ćwiczeniami. Podobnie prawidłowa pielęgnacja cery, w zależności od jej typu czy problemu skórnego, z którym się zmagasz. Tylko całościowe podejście pozwoli Ci na osiągnięcie najlepszych dla Ciebie efektów.

Joga twarzy pozwoli Ci na:

  • Zmniejszenie widoczności zmarszczek;
  • Poprawienie owalu twarzy (np. przez podniesienie policzków);
  • Zniwelowanie opuchlizny;
  • Usunięcie podwójnego podbródka;
  • Uniesienie opadającej powieki;
  • Poprawę kolorytu cery;
  • Dotlenienie i wzmocnienie krążenia krwi na twarzy;
  • Zmniejszenie widoczności worków pod oczami.

Joga twarzy – proste ćwiczenia dla początkujących

Najfajniejsze w jodze twarzy jest to, że nie potrzebujesz do niej żadnych przyrządów. Możesz zacząć już teraz, siedząc przed komputerem czy czytając książkę. Jednak najlepsze efekty uzyskasz wykonując ćwiczenia przed lustrem, gdzie doskonale zobaczysz, kiedy skóra jest napięta a gdzie zmarszczona. Wykonasz ćwiczenia poprawne i zniwelujesz ryzyko, np. pojawienia się dodatkowych zmarszczek przez błędnie wykonane rozciąganie.

Zestawy ćwiczeń zależą od problemu, który chcesz rozwiązać. Inne ćwiczenia proponowane są dla okolic oczu, inne przy usunięciu podwójnego podbródka, a jeszcze inne przy policzkach czy wargach. Dziś przybliżę Wam najpopularniejsze i najprostsze z nich.

Policzki, podbródek oraz mięsień okrężny ust możesz uelastycznić i ujędrnić dzięki prostemu ćwiczeniu. Złóż usta w kształcie litery „o” i pozostań w takiej pozycji przez 10 sekund. Potem zrelaksuj się, a następnie wykonaj jeszcze 2 powtórzenia. W trakcie możesz delikatnie powiększać oczy bądź kierować wzrok ku górze, dzięki czemu popracujesz jednocześnie nad mięśniami okolic oczu.

Bruzdy nosowo-wargowe pomoże Ci zniwelować wypełnianie policzków naprzemiennie powietrzem. Przesuwaj powietrze z jednej strony na drugą, a następnie delikatnie je wypuść.

Mięśnie wokół oczu. Połóż palec wskazujący i środkowy każdej ręki na kościach policzkowych. Delikatnie dociśnij, a następnie przesuń w dół, napinając skórę pod oczami. Skieruj wzrok na sufit. Przytrzymaj 10 sekund. Powtórz 2 razy.

Jak widać korzystanie z jogi twarzy nie wymaga dużego wysiłku. Warto wprowadzić ją do swoich codziennych rytuałów. Pamiętajcie jednak, że tylko połączenie jogi z prawidłowym trybem życia i pielęgnacją skóry przyniesie satysfakcjonujące efekty.

Ile minut dziennie ćwiczyć i kiedy możesz spodziewać się efektów?

Wystarczy zaledwie 5 minut dziennie, rano i wieczorem, aby zobaczyć istotne zmiany na twarzy. Każde ćwiczenie powinno trwać maksymalnie 10 sekund. Dobrze jest wybrać własny zestaw ćwiczeń i wykonywać je regularnie przez co najmniej kilka tygodni. Niektórzy pierwsze efekty zauważają już po kilku dniach od wprowadzenia jogi twarzy do swojej codziennej rutyny, inni potrzebują trochę więcej czasu.

Delikatne masaże oraz ćwiczenia rozciągające z pewnością pomogą Ci się zrelaksować i uspokoić organizm. To chwila dla Ciebie, dzięki której świetnie rozpoczniesz i zakończysz swój dzień. Masaże możesz wykonywać olejami, co sprawi, że nie tylko pobudzisz mięśnie i dotlenisz cerę, ale również ją odżywisz.

Dodaj komentarz