Cienie Pod Oczami – Jak Zapobiec

Według porzekadeł, oczy kobiety to klucz do jej duszy. Jednak ich okolice szybko stają się problematyczne – pierwsze delikatne zmarszczki zarysowują się jeszcze przed trzydziestym rokiem życia, ponad to, powracające jak bumerang worki i uciążliwe, trudne do zakamuflowania cienie… one również wiele o nas zdradzają! W tym wypadku być może oczy nie tylko są zwierciadłem duszy, ale także odzwierciedleniem kondycji naszego organizmu?

Czytaj dalej Cienie Pod Oczami – Jak Zapobiec

Jak Walczyć z Cerą Tłustą?

Cera tłusta najczęściej występuje w wieku dojrzewania, a normalizuje się po jego zakończeniu. Ten typ cery jest uwarunkowany genetycznie, polega na nadmiernym wydzielaniu gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużo sebum i pracują nierównomiernie. Powodem występowania skóry tłustej, także jest stres, zaburzenia hormonalne, nerwowość, problemy z funkcjonowaniem układu trawiennego, stosowanie antykoncepcji oraz nieprawidłowych kosmetyków.

Czytaj dalej Jak Walczyć z Cerą Tłustą?

Wiele kobiet ma problem z rozpoznaniem typu skóry. Nie każda z nas wie jak łatwo to zrobić.

Jeśli twoja skóra na twarzy jest: • gładka, o jednolitym kolorycie • nie błyszczy się • pory są niewidoczne • po umyciu wodą nie czujesz ściągnięcia i pieczenia Wszystko zgadza się jak wyżej? Gratuluje! Twoja skóra jest prawidłowo natłuszczona i nawilżona. To jednak nie znaczy, że nie powinnaś o nią dbać. Każdy typ cery powinno się inaczej pielęgnować.

Czytaj dalej Wiele kobiet ma problem z rozpoznaniem typu skóry. Nie każda z nas wie jak łatwo to zrobić.

Jak Dbać o Cerę Mieszaną?

Jest to skóra, która wymaga specjalnej pielęgnacji, ponieważ ma dwie strefy: jedna charakteryzuje się cechami cery tłustej, a druga: cechuje się cechami cery suchej. Do tego typu cery powinnaś uwzględnić obie strefy i do każdej używać odpowiednich kosmetyków. Musisz pamiętać, że każda potrzebuje nawilżenia!

Czytaj dalej Jak Dbać o Cerę Mieszaną?

Kiedy możemy określić, że nasza skóra jest już dojrzała?

Na starzenie się skóry ma wpływ nasz tryb życia. Np. stosowanie nieprawidłowych kosmetyków, nieprzespane noce, nieprawidłowe odżywianie, brak ruchu, promienie słoneczne, palenie papierosów a nawet stres. Także skutkiem wczesnego starzenia są czynniki genetyczne. Dlatego, żeby zapobiec starzeniu się skóry należy unikać powyższych czynników, które przyspieszają ten proces. Należy pamiętać, że tylko to nie wystarczy! Codzienna pielęgnacja i zdrowy tryb życia pozwoli tobie na dłużej pozostać młodą i piękną.

Czytaj dalej Kiedy możemy określić, że nasza skóra jest już dojrzała?

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji skóry, czyli jak zapobiec starzeniu

Często zapominamy o pielęgnacji skóry. Praca, dom, dzieci, problemy i stres to są czynniki, które powodują, że zapominamy o tej pielęgnacji. I co dzieje się po tym czasie, kiedy mamy już doświadczenie w pracy i osiągnęliśmy swój cel, dzieci są już dorosłe i mamy czas dla siebie. Chcemy się pozbyć zmarszczek na twarzy, opuchniętych i sinych oczu. Na skórze zauważamy przebarwienia starcze lub posłoneczne. I wtedy zapala się tobie światełko i pędzisz do drogerii po najlepsze kosmetyki, do kosmetyczki na zabiegi, wydajesz pieniądze i chcesz być piękna. Problem jest w tym, że jest trudniej usunąć zmarszczki, niż zapobiegać.

Czytaj dalej Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji skóry, czyli jak zapobiec starzeniu

10 Niesamowitych Korzyści Zdrowotnych Oleju Kokosowego (Nr 3 Najlepszy)

Olej kokosowy jest jednym z najpopularniejszych orzechów. Jego wyjątkowa mieszanka kwasów tłuszczowych może mieć pozytywny efekt na zdrowie. Obejmuje to utratę tkanki tłuszczowej, lepsze funkcjonowanie mózgu i wiele innych niesamowitych korzyści. Oto masz 10 opartych-na-dowodach korzyści zdrowotne oleju kokosowego. Kokos jest „egzotycznym” dla ludzi w zachodniej części świata, najczęściej spożywany przez ludzi dbających o swoje zdrowie.

Czytaj dalej 10 Niesamowitych Korzyści Zdrowotnych Oleju Kokosowego (Nr 3 Najlepszy)

8 skutecznych sposobów na usunięcie blizn na skórze

Blizny mają wszelkie kształty i rozmiary, mogą mieć wpływ na wygląd i sprawić, że będziemy czuli się niekomfortowo. Nasze ciało jest zdolne do samo regeneracji. Blizny mogą z czasem zagoić się i robić się mniej widoczne. Aby przyspieszyć gojenie, możesz zastosować domowe sposoby na usuwanie blizn. Stosowanie takich środków przyspieszy produkcję komórek i minimalizowanie bliznowatej tkanki. Pamiętaj, że nie ma jeszcze żadnego produktu, która może sprawić, że blizna zniknie całkowicie. Zabiegi i środki przeznaczone do usuwania blizn mogą tylko zmniejszyć widoczność. Przed zastosowaniem domowych środków na blizny należy dokładnie oczyścić dotknięty obszar. Bądź cierpliwy i wytrwały, ponieważ może trwać trochę czasu zanim zauważysz różnicę w domowym zabiegu. Zależy to od kształtu, wielkości i typu blizny. Ponadto, nie każdy środek do usuwania blizn będzie działał dla każdego typu skóry.

Czytaj dalej 8 skutecznych sposobów na usunięcie blizn na skórze

7 Domowych Sposobów Na Trądzik

Nasza skóra jest odbiciem naszego wewnętrznego zdrowia. Świecąca, piękna skóra wykazuje właściwą opiekę, nawilżenie i zdrową dietę. Skóra z niedoskonałościami, zaskórnikami i wypryskami spowodowana jest złym odżywianiem i brakiem równowagi hormonalnej. Sporadyczne wybuchy i przewlekły trądzik ma miliony ludzi na świecie w różnym wieku rocznie. Od łagodnego do ciężkiego stanu, przypadki trądziku powodują bolesne i nieestetyczne ogniska na twarzy, pleców, klatki piersiowej. Nieleczony trądzik może prowadzić do obniżenia samooceny i co najgorsze.. do blizn.

Czytaj dalej 7 Domowych Sposobów Na Trądzik

6 Różnych Metod Usuwania Włosów. Wybierz Najlepszy Sposób Na Wygładzenie Tego Lata

Usuwanie włosów jest prawdopodobnie najbardziej nielubianą czynnością latem. Jest tak wiele różnych rodzajów usuwania włosów, z których większość jest czasochłonna, może być droga i bolesna. A mimo to, decydujemy się by to zrobić. Jeśli jesteś osobą, która bardzo nie lubi tego robić, ale musi golić dosyć często lub jest dla ciebie to bolesne? Być może nadszedł czas na rozważenie innych opcji usuwania włosów. Może wolisz coś słodszego lub bardziej stałego?

Czytaj dalej 6 Różnych Metod Usuwania Włosów. Wybierz Najlepszy Sposób Na Wygładzenie Tego Lata