8 Skutecznych Sposobów Sa Usunięcie Blizn Na Skórze

8 skutecznych sposobów na usunięcie blizn na skórze

Domowe sposoby na usuwanie blizn na twarzy i nie tylko!

Kiedy nasza skóra zostanie uszkodzona tworzy się tkanka włóknista, zwana blizną. Tworzy się po to by zabezpieczyć ranę. Blizny na skórze są zgrubiałe, rozjaśnione i zazwyczaj nie lubiane. Zwana także niedoskonałością.

Blizną na skórze można uzyskać na skutek wypadków, ukąszeń owadów, plam, trądziku, oparzeń, ospy wietrznej, cięć chirurgicznych lub szczepień.

blizny zmniejszyć widoczność blizn. Wybielenie blizny.

Blizny mają wszelkie kształty i rozmiary, mogą mieć wpływ na wygląd i sprawić, że będziemy czuli się niekomfortowo.

Nasze ciało jest zdolne do samo regeneracji. Blizny mogą z czasem zagoić się i robić się mniej widoczne. Aby przyspieszyć gojenie, możesz zastosować domowe sposoby na usuwanie blizn. Stosowanie takich środków przyspieszy produkcję komórek i minimalizowanie bliznowatej tkanki.

Pamiętaj, że nie ma jeszcze żadnego produktu, która może sprawić, że blizna zniknie całkowicie. Zabiegi i środki przeznaczone do usuwania blizn mogą tylko zmniejszyć widoczność. Przed zastosowaniem domowych środków na blizny należy dokładnie oczyścić dotknięty obszar.

Bądź cierpliwy i wytrwały, ponieważ może trwać trochę czasu zanim zauważysz różnicę w domowym zabiegu. Zależy to od kształtu, wielkości i typu blizny. Ponadto, nie każdy środek do usuwania blizn będzie działał dla każdego typu skóry.

Oto kilka przykładowych cudownych produktów, które pomogą Tobie w zlikwidowaniu blizn na skórze:

1. Aloes

Aloes jest naturalnym środkiem do usuwania blizn ze względu na właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Działa jako naturalny środek zmiękczający, który pomaga naprawić uszkodzoną skórę i sprzyjać wzrostowi zdrowej skóry. Ponadto poprawi strukturę skóry.

Blizny likwidacja aloesem. Działanie przeciwbakteryjne i przeciwzalapne.

Sposób wykonania:

 • Zdejmij zewnętrzną, zieloną skórkę z liści aloesu i wygrzeb żelową substancję.
 • Nałóż żel na bliznę i wmasuj okrężnymi ruchami.
 • Zostaw ją na około 30 minut, a następnie zmyj ją.
 • Stosuj żel aloesowy dwa razy na dobę.

Uwaga: Nie stosować żelu aloesowego na ranach otwartych.

2. Olej kokosowy

Olej kokosowy jest kolejnym doskonałym składnikiem, który może pomóc w zniknięciu blizny. Witamina E, przeciwutleniacz, które znajdują się w oleju kokosowym przyspiesza czas gojenia i zapobiega tworzeniu się nowych blizn. Ponadto kwasy laurynowe, kaprylowe i kaprynowe zawarte w oleju kokosowym stymulują produkcję kolagenu, wspomagają gojenie się uszkodzonej skóry i odwrócenie uszkodzeń wolnych rodników.

likwidacja blizn. Wybielanie blizn za pomocą oleju kokosowego

Sposób wykonania:

 • Ogrzej trochę oleju kokosowego, aby był płynny.
 • Umieść ciepły olej na dłoni i wmasuj go w bliznę (przez 5 do 10 minut).
 • Zostaw ją na co najmniej 1 godzinę, tak aby skóra wchłonęła olej.
 • Aby uzyskać zmianę, powtarzaj od 2 do 4 razy dziennie.

3. Olej z witaminami E

Olej z witaminy E jest skutecznym przeciwutleniaczem, który może pomóc w zanikaniu blizny. Zawiera właściwości nawilżające skórę i pomaga naprawić uszkodzoną tkankę i poprawić wygląd blizny.

Sposób użycia:

 • Otwórz kapsułkę z witaminą E.
 • Smaruje olej na blizny i delikatnie masuje przez 10 minut.
 • Zostaw ją na około 15 do 20 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.
 • Zrób to kilka razy dziennie.

Uwaga: najpierw sprawdź to na małej części skóry, ponieważ olej z witaminy E może powodować reakcję alergiczną u niektórych osób.

4. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek to kolejny skuteczny naturalny zabieg usuwania blizn. Jest bogaty w witaminę E i pomaga utrzymać skórę miękką i nawilżoną. To z kolei sprzyja leczeniu uszkodzonej skóry. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Zastosuj trochę ciepłej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia w dotkniętym obszarze i wmasuj okrężnymi ruchami. Poczekaj 30 minut, a następnie zetrzyj olej czystą szmatką. Można również pozostawić olej na skórze na noc.

Inną opcją jest wymieszać trochę oleju lawendowego z oliwą z oliwą, nałóż ją na bliznę i delikatnie masuj przez kilka minut. Zostaw go na od 20 do 30 minut, a następnie spłucz zimną wodą.

Powtarzaj jedną z tych metod kilka razy dziennie, aż uzyskasz pożądany wynik.

5. Cytryna

blizny likwidacja za pomocą witaminy c. Wybielanie blizn

Cytryna zawiera alfa-hydroksykwasy, które mają właściwości lecznicze, które mogą pomóc w leczeniu wszystkich blizn. Cytryna może usunąć martwe komórki skóry, sprzyja rozwojowi nowych komórek skóry i poprawia elastyczność skóry. Witamina C w cytrynie pomaga również regenerować i naprawiać uszkodzoną skórę. Dodatkową zaletą jest rozjaśnianie blizn.

Jak użyć?

 • Zastosuj sok z cytryny na miejscu blizny. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz rozcieńczyć sok z cytryny w równej ilości różanej wody lub oleju z witaminą E, a następnie nałożyć na blizny.
 • Poczekaj 10 minut, a następnie spłucz ją ciepłą wodą.
 • Powtarzać raz dziennie, aż blizna będzie rozjaśniała się.

Uwaga: cytryna może sprawić, że skóra jest światłoczuła, dlatego unikaj słońca po zastosowaniu płynu.

6. Miód

blizny likwidacja szpecących blizn. Maskowanie blizn. Jak sobie poradzić z bliznami.

Miód jest naturalnym środkiem nawilżającym, dzięki czemu jest
skutecznym zabiegiem usuwania blizn. Zapobiega gromadzeniu się martwych komórek skóry i stymuluje regenerację tkanki skórnej.

Zastosuj miód na blizny, przykryj go bandażem i zostaw go na noc. Następnego ranka, zmyj ciepłą wodą. Powtarzaj codziennie przed pójściem spać.

maskowanie rozstępów. Jak pozbyć się rozstępów na brzuchu.

W przypadku usunięcia blizn na ciele np. rozstępów można zrobić peeling. Składa się z cukru trzcinowego i miodu. Na zwilżoną skórę należy nałożyć niewielką ilość peelingu i wcierać w skórę. Po 10 minutach zmyj letnią wodą. Pozwoli to na spłycenie blizny i regeneracji naskórka. Skóra pozostaje gładka. Używaj raz lub dwa razy w tygodniu.

7. Ocet jabłkowy

Możesz także leczyć różne rodzaje blizny przy użyciu octu jabłkowego. Kwaśna natura octu jabłkowego pomaga złuszczać i usuwać martwe komórki naskórka. Pobudza do wzrostu zdrowych komórek skóry i zmniejsza pojawianie się blizny. Mimo tego, ocet jabłkowy cydru równoważy poziom pH skóry, co jest istotne dla zdrowej tekstury skóry.

Sposób przygotowania:

Wymieszaj równe ilości surowego, niefiltrowanego octu jabłkowego i wody. Zanurz w nią kulkę z bawełny i przyłóż ją do blizny. Zostaw na 5 minut, a następnie spłucz wodą. Powtarzaj to raz dziennie.

Inny sposób: przygotuj roztwór 2 łyżki surowego, niefiltrowanego octu jabłkowego, 2/3 szklanki wody i 1 łyżeczkę miodu. Nałoż tę mieszaninę na blizny, zostaw na 30 minut, a następnie spłucz ją letnią wodą. Powtarzaj codziennie.

8. Masło kakaowe

Masło kakaowe jest doskonałym naturalnym środkiem nawilżającym, który może być zastosowany w przypadku każdej blizny. Wnika głęboko w skórę i pozostawia nawilżoną skórą na dłużej.

Pomaga to w tworzeniu się nowych tkanek skóry zamiast uszkodzonych. Ponadto witamina E w maśle kakaowym wspomaga regenerację skóry.

 Jak zrobić?

Nałożyć łyżeczkę czystego masła kakaowego na blizną i delikatnie ją masować mocnymi i okrągłymi ruchami. Zostaw ją na noc i zmyj je następnego ranka letnią wodą. Powtarzaj codziennie, aż blizna zaniknie.

9. Olej z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego pomaga złagodzić podrażnienia skóry, redukuje blizny i uszkodzenia, dzięki właściwościom przeciwzapalnym. Posiada działanie lecznicze.

Wykonanie:

 • Dodać 4 krople oleju z drzewa herbacianego do 2 łyżek wody. Użyj tego rozcieńczonego roztworu na bliznę 2 lub 3 razy dziennie.
 • Inny sposób: dodać 2 lub 3 krople oleju z drzewa herbacianego na 1 łyżeczkę oleju migdałowego. Posmaruj na bliznę, zostaw ją na 30 minut, a następnie spłucz ją ciepłą wodą. Używaj raz dziennie.

Uwaga: Nigdy nie używaj oleju z drzewa herbacianego bez rozcieńczania. Jeśli po raz pierwszy używasz tego olejku eterycznego musisz wykonać test próbny.

Dodatkowe wskazówki:

 • Zrób zieloną herbatę, pozwól jej ostygnąć, nasącz wacik a następnie przetrzyj bliznę. Masuj delikatnie. Kiedy jest regularnie stosowany, zmniejszy się rozmiar blizny.
 • Rozkrusz 1 lub 2 aspiryny i dodaj tyle wody, aby powstała konsystencja pasty. Nałożyć ją na blizny dwa razy dziennie.
 • Możesz również zastosować białą pastę do zębów, która pomaga wybielić blizny.
 • Unikaj wystawiania blizn na słońce, to może spowolnić proces gojenia i sprawić, że blizny będą ciemniejsze.
 • Regularne oczyszczanie, pomoże pozbyć się starych warstw skóry. Sprzyja to wzrostowi nowej skóry i zmniejszy pojawienie się blizn.
 • Użyj korektora, aby ukryć blizny. Zawsze używaj takiego, który pasuje do Twojego odcienia skóry.
 • Dieta bogata w witaminy C i E przyspiesza proces gojenia.

Nasuwają się pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami Drogeria internetowa.

Dodaj komentarz