7 Domowych Sposobów Na Trądzik

7 Domowych Sposobów Na Trądzik

Nasza skóra jest odbiciem naszego wewnętrznego zdrowia. Świecąca, piękna skóra wykazuje właściwą opiekę, nawilżenie i zdrową dietę. Skóra z niedoskonałościami, zaskórnikami i wypryskami spowodowana jest złym odżywianiem i brakiem równowagi hormonalnej.

Sporadyczne wybuchy i przewlekły trądzik ma miliony ludzi na świecie w różnym wieku rocznie. Od łagodnego do ciężkiego stanu, przypadki trądziku powodują bolesne i nieestetyczne ogniska na twarzy, pleców, klatki piersiowej. Nieleczony trądzik może prowadzić do obniżenia samooceny i co najgorsze.. do blizn.

leki na trądzik. Co brać na likwidację trądziku.

Niestety, wiele osób wybiera stosowanie niebezpiecznych dla zdrowia leki na receptę i leki miejscowe na trądzik. Pozbycie się trądziku naturalnie jest możliwe oraz zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych.

Oprócz olejków eterycznych, właściwego delikatnego oczyszczania i prawidłowego odżywiania, zbadamy najlepsze domowe sposoby na trądzik oraz jakie są sposoby pozbycia się nieestetycznych wyprysków i blizn.

W rzeczywistości, medycyna naturalna okazała się być o wiele bardziej efektywne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia niż tradycyjne. Dlatego, ziołolecznictwo, joga i wiele innych technik są zalecane. Istnieje wiele naturalnych metod, które mogą nam pomóc i dlatego powinniśmy brać to pod uwagę.

Co sądzisz na przykład, aby zdiagnozować problemy zdrowotne z pozycji trądzik, który pojawia się na twojej twarzy? Brzmi dziwnie?Niektóre kierunki medycyny naturalnej – jak tradycyjnej medycyny chińskiej – Wierzymy, że jest to możliwe.

Wszystko czego potrzebujesz to lustro, aby zobaczyć czy występują na twojej twarzy jakieś niedoskonałości, wypryski lub zaskórniki.

Zobacz filmik i zapomnij o trądziku:

Poniższy schemat pokaże tobie jaka może być przyczyna wystąpienia trądziku na twojej twarzy:

Co oznacza pojawianie się trądziku. Obszary trądzikowe.

Objaśnienie punktów:

 1. Problem w odbytnicy;
 2. Problem w esicy;
 3. Problemy związane z wątrobą;
 4. Problem w jelitach;
 5. Problem zstępującej części okrężnicy;
 6. Problemy w nadnerczach;
 7. Problem nerek;
 8. Problem nerek;
 9. Problemy w wątrobie;
 10. Problemy w woreczku żółciowym;
 11. Problemy w jelicie grubym;
 12. Problemy z trzustką;
 13. Problemy z wątrobą;
 14. Problwm z nerekami;
 15. Choroby serca;
 16. Problemy z cewką moczową;
 17. Problem z wątrobą;
 18. Problemy z gruczołami mlekowymi;
 19. Problemy w płucach;
 20. Zaburzenia serca;
 21. Problemy w płucach;
 22. Problemy z krążeniem;
 23. Problemy z wątrobą;
 24. problem w dwunastnicy;
 25. Problemy z nadnerczą;
 26. Problemy z więzadłami pachwinowymi;
 27. Problemy z jajnikami lub jądrami;
 28. Problemy w gruczołach mlekowych;
 29. Problemy w stawie krzyżowo-biodrowym;
 30. Problemy nerki;
 31. Problemy w żołądku;
 32. Problemy w łonie matki;
 33. problem pęcherza;
 34. Problemy nerki;
 35. Zaburzenia trzustki;
 36. Problemy tarczycy;
 37. Problemy z cewką moczową;
 38. Problem odźwiernika żołądka;
 39. Choroby macicy lub prostaty;
 40. Problemy w gruczołach mlekowych;
 41. Problemy w odźwiernika żołądka;
 42. Zaburzenia cewki moczowej;
 43. Problemy z woreczkiem żółciowym;
 44. Problemy tarczycy;
 45. Problemy z nerkami;
 46. Zaburzenia w macicy i jajnikach, jądrach i prostaty;
 47. Problemy z żołądkiem;
 48. Problemy z nerkami;
 49. Problemy w jajnikach lub jądrach;
 50. Zaburzeniom układu limfatycznego;
 51. Problemy z nadnerczą;
 52. Problemy w jelitach;
 53. Problemy w żołądku;
 54. Zaburzenia układu hormonalnego;
 55. Sygnały twardziny;
 56. Problemy w jelitach;
 57. Problemy z chrząstkami;
 58. Problemy w żołądku;
 59. Problemy w żołądku;
 60. Zaburzenie cewki moczowej;
 61. Problemy w płucach;
 62. Problemy w gruczołach mlekowych;
 63. Problemy w wątrobie;
 64. Problemy z cewką moczową;
 65. Problem zdrowotne w płucach;
 66. Zaburzenia nerki;
 67. Kamienie nerkowe;
 68. Problemy w jelicie grubym;
 69. Problemy z nerkami;
 70. Problemy z nerkami;
 71. Problemy w woreczku żółciowym;
 72. Problemy w wątrobie;
 73. Problemy z nerkami;
 74. Problemy w nadnerczy;
 75. Problemy w jelicie grubym;
 76. Problemy w okrężnicy poprzecznej;
 77. Problemy z krążeniem;
 78. Problemy w żołądku;
 79. Problem pęcherza moczowego;

80. Problemy w genitaliach

Sposoby na pozbycie się trądziku:

Należy pamiętać, że skóra każdego z nas jest inna. Aby osiągnąć skuteczne leczenie trądziku w domu należy podejść indywidualnie do pielęgnacji skóry i zdrowej diety. Należy sprawdzić jaki mamy typ skóry, ponieważ możesz pogorszyć stan skóry.

W rozpoznaniu typu skóry pomogą tobie artykuły poniżej:

cera wrażliwa, cera tłusta, cera sucha; cera dojrzała, cera mieszana

Przestrzegaj zasad, które są przeznaczone do twojego typu skóry.

Oczyszczanie skóry:

skóra trądzikowa. Pozbywanie się wyprysków, zaskórniaków.

Pozbycie się wyprysków, zaskórników zaczyna się od dokładnego oczyszczenia, ale delikatnego, by nie podrażnić skóry i nie uszkodzić.

Spróbuj mój przepis z miodem (miód łagodzi skórę). Zwilż skórę ciepłą wodą i wmasuj w skórę twarzy i szyi miód. Dobrze spłukać wodą i osuszyć. Stosuj to rano i wieczorem, a jeśli to konieczne też po treningu.

Także polecam do zastąpienia miodu, olej kokosowy, który ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, olejek rycynowy, który pomaga odżywić skórę, probiotyki lub olejki eteryczne (takie jak z drzewa herbacianego).

Tonik po umyciu twarzy wodą

Nie każdy może o tym wie!

Tonizacja jest ważnym krokiem w prawidłowej pielęgnacji skóry. To pomaga usunąć wszelkie pozostałości po oczyszczeniu i pomaga przywrócić naturalny poziom pH skóry.

Oczyszczanie skóry. Tonizacja naturalny poziom ph

Użyj octu jabłkowego (z kultury macierzystej) wieczorem i rano. Wacikiem, załagodzić skórę, zwracając szczególną uwagę na aktywne wypryski i trądzikowe obszary.

Ocet jabłkowy jest bogaty w potas, magnez, kwas octowy i różne enzymy, które powodują zabicie bakterii na skórze. Przewlekła wysypka może być wynikiem bakterii i grzybów i przyczyniać się do dalszego rozprzestrzeniania się i rozwijania na powierzchni skóry.

Domowe naturalne maski

Aby nawilżyć i leczyć skórę, maski powinny być stosowane kilka razy w tygodniu. Jogurt, miód, cynamon, olejki eteryczne i inne składniki pomagają nawilżyć skórę i walczyć z najczęstszymi przyczynami trądziku.

Jogurt i miód

Maska:

Wymieszać jedną łyżkę surowego miodu z jedną łyżką jogurtu. Nałożyć na twarz, zwracając szczególną uwagę na czoło, policzki, nos i inne obszary pokryte trądzikiem. Odczekać 10 minut i delikatnie wytrzeć wilgotną ściereczką.

blizny likwidacja szpecących blizn. Maskowanie blizn. Jak sobie poradzić z bliznami.

Cynamon, miód, olej kokosowy – łagodząca maska na twarz:

Zmieszaj dwie łyżki surowego miodu, jedną łyżeczkę oleju kokosowego i 1/2 łyżeczki cynamonu. Omijaj okolice oczu, cynamon może wywołać podrażnienie.

Odczekaj 5-10 minut, a następnie delikatnie usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki. Miód i cynamon stosowane razem pomaga w zwalczaniu trądziku, ponieważ ma działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i właściwości przeciwbakteryjne.

Dodaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do każdej z powyższych masek. Olejek z drzewa herbacianego jest uważany za jeden z najlepszych domowych środków na  trądzik.

Regularne peelingowanie skóry

Zatkane pory i martwy naskórek sprzyja powstawaniu trądziku. Ważne jest, aby złuszczając martwy naskórek usunąć nagromadzone zanieczyszczenia i odblokować pory skóry. Zakupione peelingi w drogeriach zawierają dużo chemii i mogą powodować pogorszenie stanów zapalnych trądziku.

Domowe peelingi:

– peeling scrub jest łatwy do wykonania w domu. Najważniejsze jest by przygotować coś z ziarnistościami np. sól morska, cukier brązowy, mielone płatki owsiane są dobrym wyborem. Należy do drobnych ziarenek dodać olej kokosowy, kefir i miód.

Składniki te przyczynią się do zwalczania bakterii, grzybów na skórze. Pomagają odblokować pory i usuwa martwy naskórek.

peeling oczyszczanie skóry. Głębokie oczyszczanie skóry.

Gęstą konsystencję nałóż na twarz i masuj okrężnymi ruchami. Zacznij od czoła i kieruj się w dół Pamiętaj o delikatności. Usuń za pomocą wilgotnej ściereczki i dobrze spłucz.

Nawilżanie skóry trądzikowej:

Wbrew powszechnemu przekonaniu, skóra z trądzikiem nadal musi być nawilżona.

Choć może to być zbyt ciężkie dla niektórych typów skóry, ale olej kokosowy jest doskonałym balsamem. Badania opublikowane w biomateriałach zawiera kwas laurynowy, który wykazuje najsilniejszą aktywność wobec bakterii.

Olej kokosowy jest jednym z najbardziej wszechstronnych i zdrowych olejów na ziemi. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na kosmetyki z zawartością oleju kokosowego, ponieważ kwas laurynowy, ma właściwości przeciwutleniające i regenerujące.

Stosuj olej kokosowy na twarz:

Olej kokosowy rozetrzyj  w dłoniach by się rozpuścił i nałóż na twarz i dekolt. Pozostaw na 5 min i zetrzyj delikatną ściereczką nadmiar oleju.

Dla skóry z trądzikiem i podczas wyprysków ważne jest, aby chronić przed ekspozycją na słońce. Promienie ultrafioletowe stymulują komórki pigmentowe do produkcji, zwiększając ryzyko wystąpienia trądziku i pozostawienia blizn.

Suplementy diety:

Pamiętaj, walcząc z trądzikiem wymaga zarówno pielęgnacji zewnętrznej jak i wewnętrznej. Żywe probiotyki wspierają zdrowe trawienie i prawidłowe funkcjonowanie systemu odpornościowego, a także poprawia wygląd skóry.

Jak pozbyć się trądziku. Suplementy i leki na trądzik.

Suplementy diety wspomogą uzupełnienie niedostarczonych witamin ze spożywanych owoców, warzyw i innych pokarmów, Kupując suplementy diety w aptece zwróć uwagę, aby nie było ulepszaczu, które mogą zaszkodzić twojej wątrobie.

Zdrowe odżywianie.

Ważne by nie przesadzać ze słodkościami. Skoki cukru we krwi prowadzą do produkcji insuliny. W swojej diecie zwróć uwagę na zielone warzywa, owoce i białko.

Skóra trądzikowa co jeść by nie mieć wyprysków.

W twojej diecie nie może zabraknąć ryb, drobiu. Zdrowe tłuszcze są niezbędne dla dobrego zdrowia skóry i leczenia trądzik w domu.

Nie może zabraknąć żywności bogatej w cynk występujący w kefirach, jogurtach, pestkach dyni i w kurczaku.

Pokarmy, których należy unikać to:

• kolorowe i gazowane napoje

• produkty z długim terminem przydatności do spożycia

• tłuszcze zwierzęce

• słodycze, także czekolada

• tłusty nabiał, najlepiej zrezygnować w ogóle z nabiału krowiego

• ostre przyprawy, musztarda, majonez

• sól, zwłaszcza jodowana

• alkohol

Ważne jest, aby wykluczyć alergeny pokarmowe lub pokarmy na które jesteś  wrażliwy – powszechne alergeny pokarmowe zawierają gluten, orzechy drzewa, soja, orzeszki ziemne i skorupiaki.

Nasuwają się pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami Drogeria internetowa.

Dodaj komentarz