6 Różnych Metod Usuwania Włosów. Wybierz Najlepszy Sposób Na Wygładzenie Tego Lata

6 Różnych Metod Usuwanie Włosów. Wybierz Najlepszy Sposób Na Wygładzenie Tego Lata

Usuwanie włosów jest prawdopodobnie najbardziej nielubianą czynnością latem. Jest tak wiele różnych rodzajów usuwania włosów,
z których większość jest czasochłonna, może być droga i bolesna.
A mimo to, decydujemy się by to zrobić.

Jeśli jesteś osobą, która bardzo nie lubi tego robić, ale musi golić dosyć często lub jest dla ciebie to bolesne?

Być może nadszedł czas na rozważenie innych opcji usuwania włosów.

Może wolisz coś słodszego

lub bardziej stałego? 

https://jakdbacoskore.pl/wp-content/uploads/2017/04/shutterstock_428968018-200x300.jpg

Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić styl depilacji włosów na nogi, linię bikini czy pachę – kremy depilacyjne, cukier, usuwanie laserowe i elektroliza są opcjonalne, oprócz powszechniejszego golenia i woskowania. Oczywiście istnieją alternatywy, takie jak tweezing i gwintowanie, ale zazwyczaj działają najlepiej na twarz ze względu na wymagany czas i trwałość. Więc jeśli kiedykolwiek byłeś ciekawy tematem różnych rodzajów usuwania włosów, które można łatwiej zastosować wszędzie tam, gdzie chcesz pozbyć się niektórych włosów. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o goleniu, kremie depilującym, woskowaniu, cukrowej depilacji i elektrolizie.
I dowiesz się jak działają na czynniki bólu, jakie są koszty i trwałość.

Golenie

Większość z nas już zna tą opcję. Golenie działa poprzez ucinanie włosów na poziomie skóry.

 • Czy boli? NIE!

Golenie jest bezbolesne, o ile jest się ostrożnym, aby nie pociąć ani się nie zarysować. Poprzez upewnienie się, że używasz odpowiedniego kremu do golenia lub oleju i ostrych ostrzy, możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia ran lub innych podrażnień po goleniu.

 • Ile to kosztuje?

Maszynka do golenia może kosztować od 2 do 20 zł w zależności od typu i liczby ostrzy. I znowu w zależności od preferencji, ostrza lub głowice wymienne mogą kosztować od 0,02 do 10 zł za sztukę (chociaż zazwyczaj są sprzedawane w opakowaniach).

 • Jak długo to trwa?

Ponieważ włosy są usuwane tylko na poziomie skóry, zwykle wyrastają z powrotem w ciągu jednego do trzech dni.

Krem do depilacji

Kremy do depilacji działają przez rozpuszczenie włosów. Zwykle krem jest rozsmarowywany w grubych warstwach na jakimś obszarze i pozostawiony na kilka minut przed koniecznością wytarcia. Typ sposobem zazwyczaj usuwa włosy na poziomie skóry lub nieco poniżej poziomu skóry. Jednak nie zawsze są najbardziej skuteczne, jeśli chodzi o grubsze włosy. I z powodu substancji chemicznych, mogą mieć nieco nieprzyjemny zapach.

http://www.ros.net.pl/GalleryImages/product_photos/360_350/17077_198301_360_350.png
 • Ile kosztuje?

Zazwyczaj od 10-20 zł. Cena zależy od składu i firmy produktu.

 • Jak działa?

Jeśli nie masz zbyt wrażliwej skóry to super. Musisz liczyć się z przykrym zapachem, bo może przeszkadzać Tobie lub twoim domownikom. Włosy nie odrastają zbyt szybko. A zaletą jest, że po wyrośnięciu nie są twarde i grube jak po goleniu zwykłą maszynką.

Woskowanie

Wosk jest jednym z bardziej bolesnych opcji, ale ponieważ wymaga usuwania włosów z cebulką, to również trwa dłużej. Ta metoda polega na rozsmarowaniu wosku na skórę, który trzyma się włosów. Wosk zostaje następnie szybko zerwany wraz z włosami z cebulkami. Procedura jest stosunkowo szybka. Ze względu na to, że wosk powinien przykleić się do włosów musimy wziąć pod uwagę, że włos musi być trochę dłuższy nić 2-3 mm.

https://jakdbacoskore.pl/wp-content/uploads/2017/04/shutterstock_245585521-300x200.jpg
 • Czy to boli?

Woskowanie jest jak odciąganie bardzo dużych, bardzo lepkich bandaży. Szczególnie pierwszy raz ( w zależności od miejsca, w którym się woskujesz) może być bolesne. Są nawet wskazówki, jak sprawić, aby było mniej bolesne. Jeśli opierasz się na woskowaniu jako podstawowej formie usuwania włosów, włosy z czasem będą stawały się słabsze, dzięki czemu doświadczenie woskowania będzie mniej bolesne.

 • Ile to kosztuje?

Aby to zrobić profesjonalnie, woskowanie kosztuje średnio od 40 do 100 zł w zależności od obszaru. Paski i zestawy do woskowania można nabyć w domu od 20 do 50 zł.

https://jakdbacoskore.pl/wp-content/uploads/2017/04/shutterstock_371523343-300x250.jpg
 • Jak długo to trwa?

Po woskowaniu, zwykle trwa około trzech do sześciu tygodni, aby włosy odrosły.

Pasta cukrowa

Image result for pasta cukrowa

Cukier jest podobny do woskowania. Jak sama nazwa wskazuje, zawiera pastę lub żel w celu usunięcia włosów. Działa przez rozsmarowanie wosku i usuwanie go zgodnie z wzrostem włosów, aby usunąć włosy z cebulkami.
A ponieważ składniki są naturalne, można nawet zrobić to w domu.

 • Czy to boli?

Podobnie jak woskowanie, włosy są ciągle wyciągane, więc będzie trochę bólu. Jednak pasta nie przykleja się do samej skóry, dlatego jest to mniej bolesne niż woskowanie.

 • Ile to kosztuje?

Aby to zrobić profesjonalnie, cukier może kosztować od 8 do 15 zł w zależności od obszaru. Zestawy do cukru można kupić w domu w przedziale od 15 do 30 zł, ale można też zrobić własne w domu za kilka złotych.

 • Jak długo to trwa?

Podobnie jak woskowanie, zazwyczaj trwa od trzech do sześciu tygodni, aby włosy wyrosły.

Laser

Laserowe usuwanie włosów to długoterminowa opcja, która polega na niszczeniu cebulek włosa światłem. Ta depilacja może być trwała, ale zazwyczaj zmniejsza ilość włosów i sprawia, że ​​jest delikatniejsza i mniej bolesna. Najlepiej sprawdza się w przypadku ciemniejszych włosów
i jaśniejszej skóry, ponieważ laser wykrywa pigment. Laserowe usuwanie włosów zazwyczaj trwa od sześciu do 12 sesji, co zapewnia optymalne efekty. Dzięki technologii, teraz można wykonać laserowe usuwanie włosów
w zaciszu własnego domu.

 • Czy to boli?

Ból związany z laserowym usuwaniem włosów często jest porównywany z gumą, która jest uderzona o skórę. Odczucie bólu zależy od twojego progu bólowego.

 • Ile to kosztuje?

Aby to zrobić profesjonalnie, laserowe koszty usuwania włosów, średnio od 200 do 900 zł, w zależności od wielkości pola zabiegowego. Opcje domu mogą wahać się od 200 do 500 zł.

 • Jak długo to trwa?

Jeśli zakończysz optymalną liczbę sesji początkowych, co sześć lub dwanaście miesięcy możesz ponownie wykonać depilację laserową, jeśli wyrosną włoski. Niektórym już nie wyrastają.

Elektroliza

Elektroliza jest jedyną formą trwałego usuwania włosów zatwierdzoną przez FDA. Działa poprzez niszczenie korzeni każdego włosa w pęcherzyku
z prądem elektrycznym. I mając na uwadze, że laserowe usuwanie włosów nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem dla niektórych rodzajów włosów lub skóry, elektroliza może pracować na dowolnym typie. Ponieważ ten rodzaj usuwania dotyczy tylko jednego włosa naraz, może to potrwać dłużej (15 do 30 sesji). Szybciej zobaczysz wyniki w mniejszych obszarach, takich jak twarz czy bikini niż w większych obszarach, takich jak ramiona czy nogi.

 • Czy to boli?

W każdej z pęcherzyków występuje uczucia ukłucia, które mogą lub nie będą bolesne, w zależności od progu bólowego.

 • Ile to kosztuje?

Średnio 30-minutowa sesja kosztuje około 100 – 150 zł.

 • Jak długo to trwa?

Jeśli wykonasz wszystkie wymagane sesje, wyniki mogą być trwałe. Jednak nie zawsze jest to stała depilacja dla wszystkich.

Nasuwają się pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami Drogeria internetowa.

Dodaj komentarz